विप्लवका कार्यकर्ता रिहाई गर्न वैद्य माओवादीको माग

शान्तिपूर्ण कार्यक्रमबाट पक्राउ गर्नु लोकतन्त्र कि निरंकुशता ?

864
views

काठमाडौं । नेकपा (क्रान्तिकारी माओवादी) का महासचिव मोहन वैद्य‘किरण’ले एक वक्तव्य जारी गरी शान्तिपूर्ण कार्यक्रममा भेला भइरहेको बेला प्रहरीले हस्तक्षेप गरी नेकपा (विप्लव) का सल्लाहकार समितिका अध्यक्ष असारेकाका लगायतका नेता कार्यकर्ताहरुलाई गिरफ्तार गरेको घटनाप्रति कडा विरोध तथा भत्र्सना गर्दै शान्तिपूर्ण रुपमा कार्यक्रम गरिरहेको समयमा यसरी गिरफ्तार गरिनुलाई निरंकुशता तथा फासिवादको अभ्यासको संज्ञा दिएका छन् । आइतबार जारी गरिएको वक्तव्यमा गिरफ्तार गरिएका नेता असारे काका लगायतका सबै नेता कार्यकर्ताहरुको अविलम्ब रिहाईका लागि सरकारसँग जोडदार माग गरिएको छ

वक्तव्यमा भनिएको छ, “हालै एउटा शान्तिपूर्ण कार्यक्रममा भेला भइरहेको बेला नेकपासित सम्बद्ध असारे काका, पदम राई, भरत बमलगायतका करिब ४ दर्जन जति नेता तथा कार्यकर्ताहरुलाई गिरफ्तार गरी प्रहरी हिरासतमा राखिएको छ भनी आएको समाचार प्रति हाम्रो ध्यानाकर्षण भएको छ । शान्तिपूर्ण रुपमा कार्यक्रम गरिरहेको समयमा यसरी गिरफ्तार गरिनु निरंकुशता तथा फासिवादकै अभ्यास हो । आफूलाई कम्युनिष्ट तथा वाम बताउने सरकारको यस प्रकारको निन्दनीय गतिविधिको हामी कडा विरोध तथा भत्र्सना गर्दछौं । साथै, गिरफ्तार गरिएका असारे काका, पदम राई, भरत बम सहितका नेता कार्यकर्ताहरुको अविलम्ब रिहाईका लागि सरकारसित हामी जोडदार माग गर्दछौं ।”